Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka

13.03.2018
wtorek

Opozycja ma już wszystko, czego potrzeba, czyli precz z dubbingiem pasty do zębów

13 marca 2018, wtorek,

W sumie to czego chcieć więcej? Żyjemy jak w amerykańskich filmach, do których wyliśmy w ejtisach. Krajobraz mamy jak Midwest z szyldozą, upper i lower klasy i tarcia – egzekli, tajne jakieś evil wojskowe dile jak z czasów reganomatografii, bo wróg nie śpi, a służby wszystko mogą – też. Kaznodzieje wariaci – też. Napięcia etniczne – włala. Chińszczyzna na wynos i pączkolubne pały nadużywające władzy – molim ja was. Hłasek by się ze szczęścia posikał, bo dramatycznie real mamy poustawiany cacy, nic, tylko historie w nim pleść.

Tylko jeszcze by się przydało, żeby nasi midłestowi sitizeni nie kwilili z radości, jak im władza coraz więcej kupy narzuca na karki, tylko wskoczyli choćby w don’t tread on me, a tego nawet nasza rednecka konserwa nie umie, i to jest największa wywrotka mitu miłującego wolność Polaka.

Choć nie mogę pozbyć się wrażenia, że problemem opozycji nie jest to, że za mocno wali we władzę, tylko że wali językiem nieskierowanym do tych rzeczonych midwesternerów polskich, bo z góry zakłada, że oni to na pewno konserwa, katobeton, pisowi wyborcy, remember ’44 i ote.

A coś mi się wydaje, że gdyby do tych ludzi od PW na autach, bo w końcu co jest k*rwa złego w PW na aucie, mówiono takim językiem, by oni zrozumieli, a nie czuli się wykluczani i z kopa stygmatyzowani, gdyby nie sprzedawano im opozycyjnej polityki tak jak w najtisach sprzedawano pastę do zębów w zachodnich filmikach reklamowych, tylko z polskim dubbingiem – sondaże wyglądałyby inaczej.

Bo ja też jestem bardziej polskim rednekiem niż rodzimą wersją latte-nowojorczyka, ja kocham ten krajobraz rozwłóczony, kocham to siedzenie przy palince, cujce, wódce, kocham ten wulgarny open 24/7 krajobraz, tylko, k*rwa, nie jestem konserwatystą, ekonomicznym liberałem i nacjonalistą i wiem, że takich ludzi jest większość, tylko wszędzie, w całym międzymorzu, zagospodarowali ich prawicowi populiści, i tylko oni się ich nie boją, i tylko oni im pchają swoje ideolo do głowy. A myślicie, że ci ludzie, te Seby w beemach, te Ndżele i Jacki na dorobku, chopy z budowy, baby z kasy w IKEI i ci, co doradzają w Castoramie – nie poszliby w lewicową narrację, gdyby im ją normalnym językiem przedstawić? Myślicie, że oni kochają księdza w Maybachu, nazistę na ulicy i mają coś do pedała?

Come on.

Problem w tym, że ludzie się zdogmatyzowali, a kto się dogmatyzuje – przegrywa. Dlatego lewica potrzebuje odrzucenia dogmatów i świeżego, rewolucyjnego, agresywnego czasem, radosnego fermentu, dyskusji, intelektualnego wrzenia, a zamiast tego zasklepia się jeszcze bardziej.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. Najsampierw trza zabrać im kiełbasę… i już samo pójdzie.

 2. Trzeba mieć kiełbie we łbie ,aby uwalić Ryszarda z Madery.Przykład 8 krotnego przegranego i Palikota potwierdzeniem..Pan Ryszard popełniał gafy ,jak dziś ten, co to ukrył przed suwerenem swoje bogactwo ,powinien być szefem partii.Gafy pokazywały ,że taka partia istnieje , międlenie przekupki w telewizorze nudzi .Będą razem startować w wyborach na jesieni.Przykład MIllera ich niczego nie nauczył.Mądre chłopy ,na granicy piątki idą same i chwała im za to.Bo głupotę nalęży tępić jak SZyszko drzewa w puszczy.I dlatego ich się prezes nie boi.A pokumajcie dlaczego chćą uwalić Zandberga.?Fidel miał 80 kamratów i dzierży władze z bratem od kilku dziesięcioleci.Jasna cholera coś w tym jest.

 3. Sorry, Redaktorze, ale ja nie kumam ni keska, co Pan pisze. A szkoda, bo może wiedziałabym, jak wdeptywać w ziemie PiS-iorów tak, żeby zrozumieli

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Panie Szczerek. Zgoda w 110% tylko jeden problem:
  Dlaczego każda krytyka tej zideologizowanej miernoty dziennikarstwa w stylu „co pan powie o tym co pani X powiedziała panu Y o pani Z” kończy się w „i czasopiśmie” wyrzuceniem z forum i blokadą cenzury. A na blogu Jeżdżewskiego potrafi jeden typ napisać 103 na 107 wpisów bez konsekwencji.
  Dlaczego tak wam się spodobała cenzura? Dlaczego to Wy nie pozwalacie pisać w stylu innym niż ten, który tu słusznie Pan krytykuje?
  Proponuję zacząć od zlikwidowania cenzury treści. Tymczasem nie macie nawet tyle szacunku dla ludzi, żeby napisać dlaczego kogoś cenzurujecie.

 6. I grilla. Grilla nad Wisłą potrzebuje. A przynajmniej czegoś na kształt, bo jakby teraz grille zaczęli robić, to powiałoby plagiatem.

 7. Kto pierwszy rzuci hasło: „Polska ważniejsza”?

 8. Ależ pozwolę sobie się nie zgodzić z Panem. Sam byłem świadkiem ostatniej niedzieli, radosnej , gorącej (wręcz upalnej) dyskusji czołowych przedstawicieli tej najprawdziwszej lewicy (o antonimowej nazwie). Ewidentnie wyszli do ludzi na Nowym Świecie (nie mylić z Nową Hutą) i niewykluczone, że z czymś sfermentowanym mieli kontakt.
  Co z tego fermentu wyniknie? Odpowiedź można było zaobserwować tej samej niedzieli na Polinowych błoniach. Sprawiała wrażenie stałej bywalczyni, więc jeśli Pan w niedzielę nie miał przyjemności, wystarczy się wybrać dowolnego, pogodnego dnia by ujrzeć w promieniach zachodzącego słońca, wielką, godną boterowego dłuta, wypiętą …
  Pozdrawia stary cynik, żyjący nadzieją, że świat jednak, mimo wszytko, wbrew doświadczeniu i rozsądkowi, jeszcze jest w stanie pozytywnie go zaskoczyć.