Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka

23.02.2017
czwartek

Liber chamorum 2

23 lutego 2017, czwartek,

Kaczyński, który w Sejmie zapewniał łaskawie, że władza siły wobec opozycji nie użyje, usłyszał ze strony rzeczonej opozycji sarkastyczne „ludzkie pany!”.

Kaczyński po swojemu odpalił: „Jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych”.

Opozycja myślała i myślała jak tę ewidentną wtopę Kaczyńskiego wykorzystać – i wymyśliła: Schetyna wyszedł i dawaj zwracać uwagę, że tu się mu nazizm dzieje! Że herrenvolki, rasy panów, naród panów!

A to tylko zwykła pogarda pisowskiego pana dla chama była. Pana, który rzekomo reprezentuje lud przeciwko elitom. Pogarda wpisująca się, notabene, idealnie w narrację o ciemnym ludzie kupowanym za rozrzucane z pompą dodatki na dziecko (które i tak mu się należą) rozjeżdżanym tępą propagandą z telewizji i rządowymi kolumnami po drogach.

Tylko że opozycja tej podstawowej rzeczy nie rozumie. I to jest powód, dla którego jeszcze długo będzie opozycją. I to jest, w pigułce, obraz sytuacji politycznej w Polsce.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Jak się opozycja pozbiera, czego jej życzę, to może coś z tego będzie. Na razie jedynymi, który poradzili sobie z Kaczyńskimi to byli Wałęsa i Tusk. Dlatego PiS tak na nich pluje.

 2. Liber chamorum 2 – nic dodać, nic ująć.
  Pozdrawiam,
  jpet

 3. Pan (albo jak woli może być i cham) Szczerek ze swoją histerią jest w błędzie.

  Zasiłki się nikomu nie należą. I nie przyniosą PiSowi sukcesu, tylko krach finansowy. A wtedy droga do utraty władzy przez PiS będzie bardzo krótka. A beneficjenci PiSowskiego zasiłkowego socjalizmu najwięcej za niego zapłacą. W bezrobociu, obniżkach wynagrodzeń, podwyżkach podatków, wzroście cen i wreszcie likwidacji samych zasiłków, do których się już przyzwyczaili. Taki to będzie sukces PiSowskiego socjalu i medialnych wielbicieli owego socjalu, włącznie ze Szczerkiem.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. NARESZCIE! nareszcie ktos z Polityki napisal to co ja staram sie uswiadomic na wielu „forumach”. Tak dlugo jak opozycja nie bedzie odpowiadala w ten sam sposob (chamski) zeby ciemny lud zrozumial tak dlugo pozostanie opozycja a panowanie tego „przykurcza z metra” wraz z jego przydupasami jest niezagrozone conajmniej na nastepna kadencje.

 6. Problem w tym, ze pan Kaczyński jest szefem najgorszej polskiej holoty, która jest źródlem jego pomyslnosci i władzy, a nie zadnych „panów”

 7. Ze Schetyna jako liderem opozycji Kacz-Furerek bedzie bardzo dlugo zadzil. Niestety…
  Opozycja musi sie zjednoczyc i to szybko bo zblizamy sie do sytuacji gdy PIS bedzie mial wieksze poparcie od PO+PETRU

 8. Bardzo to smutne, ze zadne polskie rzady nie zadbaly poprzez edukacje o to zeby przestal istniec w Polsce ” ciemny lud „, a nawet bardziej – bo to ciemny lud wynosi ” panow ” do wladzy i daje saba rzadzic, a nawet ma z tego przyjemnosc, bo ” pany ” za morde trzymaja, a jak trzeba to morde zbija komu trzeba, a komu trzeba to wiedza ” pany „, a ciemny lud sie raduje, jak ” pany ” bija w morde wroga ludu, wiec to na ” ciemnym ludzie ” ” pany ” stoja i stoja ” ciemnym ludem ” a nie nawet weglem, czy myslom technicznom, ale ” ciemnym ludem ” i basta ! bo to ” My Ciemny Lud ” najwazniejsze som. JB.

 9. Schetyna inteligencją nie grzeszy i dlatego PO to już historia. Ta banda bęcwałów dała du** i dlatego dzisiaj siedzimy w tej czarnej dziurze.

 10. Kaczyński zwyczajnie nawiązał do własnych słów o tym, że warto używać formy „pan” w sali sejmowej. Bardzo nieroztropnie postąpił, bo zaraz przypisano mu faszyzm albo co najmniej pogardę pana dla chama. Natomiast o tym, że wniosek o wywalenie Kuchcińskiego z fotela marszałka nie przeszedł, nie mówi się ani słowa. Jakie to typowe dla elit, które zamiast dyskutować o meritum sprawy wolą zajmować się bzdetami.