Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka

15.03.2016
wtorek

Z Budapesztu o odpowiedzialności (i żeby nie było Szeli)

15 marca 2016, wtorek,

Orbán mówił dziś w Budapeszcie, że w złej, politycznie poprawnej Europie „nie wolno mówić o tym, że imigranci z krajów muzułmańskich zbudowali w Europie enklawy, które rządzą się własnym prawem”. Otóż wolno.

Tylko przede wszystkim warto być odpowiedzialnym, bo te „enklawy” to nie jest rzecz reprezentatywna dla wszystkich europejskich muzułmanów, tak samo jak nie wszyscy Polacy kradną kołpaki z aut albo chodzą na demonstracje nacjonalistów. Nie wolno szczuć, bo to jest zwykła, ludzka odpowiedzialność, bo wykorzystując takie tu i tam posklejane informacje, informacyjne Frankensteiny, napędzamy hejt i szczujemy ludzi na siebie. I to jest właśnie nieodpowiedzialne. I tego nie powinno być wolno, nie powinno być społecznego przyzwolenia na bycie nieodpowiedzialnym, szczującym politykiem.

Można natomiast – i trzeba – mówić o nieudanych projektach integracyjnych, o rodzinach i społecznościach islamskich, w których funkcjonują zamordystyczne, patriarchalne zwyczaje, i na poziomie instytucjonalnym zwalczać tę patologię. Można i trzeba promować w społecznościach islamskich wiedzę o otwartej Europie i nawet „przymuszać do tolerancji”. Można i powinno się zamykać siejących nienawiść mułłów, można piętnować islamski konserwatyzm i islamski religijny zamordyzm, tak samo jak zamordyzm katolicki. Bo nie ma co się oszukiwać, że przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej to w większości światli zachodnioeuropejczycy, którzy idą tutaj z „Odą do radości” na ustach. Można – i trzeba – szukać rozwiązania problemu imigrantów na miejscu, na Bliskim Wschodzie, bo oczywistym jest, że Europa nie jest w stanie przyjąć wszystkich, którzy by chcieli tu przyjść. Ale trzeba, i Polski, i Węgier też to dotyczy, solidarnie z resztą europejskich krajów partycypować w rozwiązaniu tego problemu.

Ale nie można, do cholery, szczuć ludzi na siebie, opowiadać bredni, że nadchodzą z nożami w zębach i chucią w oczach. W obliczu naprawdę poważnego zagrożenia dla bezpieczeństwa (i, owszem, obyczajowości europejskiej do pewnego stopnia też, bo przecież Kolonia się wydarzyła) należy wzmacniać instytucje, zarówno europejskie, jak i narodowe, a nie ludową nienawiść, bo ludowa nienawiść to jest Szela i Wołyń.

A ci, którzy szczują, i to szczują dla własnego politycznego zysku, to nie są odpowiedzialni politycy. To zwykli populistyczni szalbierze, oszuści i łgarze, których obecność przy władzy jest tragedią. Bo władza musi być mądra i odpowiedzialna, a nie histeryczna i głupawo napędzająca konflikty, które można rozwiązać w inny sposób, niż rozkręcając nienawiść.

Zgadzam się, owszem, że polityczna poprawność czasem prowadzi do zamiatania problemów pod dywan, ale generalnie jest po prostu takim samym dobrym obyczajem jak zakaz plucia ludziom w twarze na ulicy i srania im pod drzwiami.

I tak kończąc, myślę sobie, że jeśli w Smoleńsku, w co trudno uwierzyć, ale załóżmy, ktoś pomógł tupolewowi się rozbić, to dałbym wszystko, żeby to nie rozwrzeszczany, rozhisteryzowany PiS z Macierewiczem – paranoikiem i Kaczyńskim – hejtującym Benzino Napalonim – wyprowadzali nas z tego kryzysu. Tylko ktoś o wiele bardziej odpowiedzialny.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 15

Dodaj komentarz »
 1. Do Szeli bym nie sięgał w kontekście migrantów.
  Ewentualnie się przyda przy tzw skrajnej erupcji gniewu smoleńskiego.

  Warto jednak zauważyc,że Prezydent Duda dostał najwyższy order Czeskiej Republiki z towarzyszeniem uwagi Prezydenta Zemana by UE porzuciła „moralizatorstwo”.
  Fico zmontował koalicję z nacjonalistami.
  A Orban wiadomo…

  Wykładnia,że to wszystkie typy psychopatyczne wspierane przez typy psychopatyczne jest dosyc prosta .
  Chociaż ,nie wyklucza,że Szela się jednak może pokazac przy skrajnej erupcji gniewu smoleńskiego.

 2. Ma Pan rację z tą tylko różnicą, że „głupawo napędzają konflikty” ci, którzy forsują integrację na siłę, bowiem wbrew śpiewającym „kumbaja” chómanistom, nigdzie i nigdy coś takiego się nie udało a wręcz przeciwnie, zawsze było zarzewiem wojny domowej. Umie Pan wymienić choćby jedną przyczynę, dla której tym razem miałoby być inaczej? Co różni Arabów i Murzynów osiedlających się obecnie w Europie milionami od Cyganów i dlaczego historia integracji społeczności cyganskiej ze społecznościami ich goszczącymi jest zupełnie nie podobna do sukcesu integracyjnego, który nas czeka?
  Aha, proszę jeszcze przedstawić dane statystyczne, jaka część muzułmanów mieszka w takich „enklawach” i na jakiej podstawie Pan twierdzi, że nie są one reprezentatywne dla muzułmanów w Europie? Ma Pan takie? Wiem, że nie, bo nie istnieją, bo faktom się zaprzecza, jak zaprzeczali gorąco Szwedzi po wypowiedzi Kaczyńskiego o no-go-zones tamże.
  Tak, władza musi być mądra i odpowiedzialna. Tu pełna zgoda. A tu się chyba różnimy: władze Niemiec nie są mądre i odpowiedzialne, władze Węgier – są. Bo „solidarna partycypacja w rozwiązaniu problemu”, która bezalternatywnie polega na osiedlaniu przybyszy w Europie i wrzucaniu ich na utrzymanie miejscowym (nie oszukujmy się, życie w Europie jest drogie i przybywający do nas analfabeci bez zawodu szybko nie zaczną się utrzymywać sami) mądra i odpowiedzialna nie jest. Prawda?

 3. Problemy z imigrantami islamskimi występują w Europie już od wielu lat, teraz się tyko nasiliły. Poprawność polityczna zakazywała o tym mówić. W ten sposób MONOPOL na mówienie o tych problemach uzyskała skrajna prawica [ew. umierający na raka jak Oriana Falacci 😉 ] , która miała tę poprawność w nosie. Teraz problemy się znacznie powiększyły, a skrajna prawica, już uwiarygodniona u wyborców, rośnie w siłę, mogąc mówić „Ostrzegaliśmy!”
  To co sądzi na ten temat pan Szczerek nie ma znaczenia – ważny jest MASOWY osąd WYBORCÓW. Wśród nich zaś politpoprawność, nie tylko w kwestii imigrantów, potężnie skrajną prawicę (mającą politpoprawność w … nosie) wzmacnia i to w całej Europie, nie tylko w Polsce …;-)

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Orban ma rację. Niestety, ale unijne elity władzy tak bardzo straciły kontakt ze zwykłymi Europejczykami, że nie widzą one (albo też nie chcą widzieć), iż ich polityka „politycznej poprawności” polega głównie na cenzurze, na zmuszaniu ludzi do ukrywania swych prawdziwych poglądów, a więc do frustracji. A frustracja kończy się przecież zazwyczaj wybuchem gniewu, który może zmieść te obecne elity i wyrzucić je do śmietnika historii. I przed tym właśnie przestrzega nas Orban. Zwyczajną głupotą, iście „strusią” polityką, jest więc lekceważenie sobie jego przestróg.

 6. Bardzo dobre i precyzyjne podsumowanie. Tak wlasnie powinno byc, stosowac prawo gdzie mozna i trzeba ale nie dyskryminowac tych ktorzy sa inni. Akceptowac innosc.

 7. Dziwne sformułowania, za duży poziom emocji i za dużo brzydkich wyrazów. Widzieliśmy w telewizji palone samochody na przedmieściach Paryża, widzieliśmy co się działo w Kolonii. WIemy czym jest islam z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Nie chcemy by nasze kobiety jak w Szwecji bały się wychodzić po zmroku, nie chcemy żyć jak w średniowieczu, nie chcemy by nasze kobiety były traktowane jak podludzie i jak seksualne niewolnice. Powiedzenie, że nie każdy muzułmanin jest zły jest oczywistością, ale prawdą jest też, że proporcje są takie, że złych muzułmanów jest bardzo dużo. Te kraje, które przyjęły muzułmanów zapłacą za t, al enie politycy mieszkający w pałacach i willach, ale zapłaca kobiety i dzieci, bo liczba gwałtów wzrośnie. Ludzie z Kultur Legalnego Gwałtu już o to zadbają.

  Pomagać trzeba, ale można to robić wysyłając pieniądze do obozów w Turcji, Jordanii i Libanie.

  Populacja świata wygląda tak: Ameryka Płn. 400millionów, Ameryka Płd. 600milionów, Azja 4,2 mld, Afryka 1mld ludzi.
  Większośc krajów i kontynentów ma stabilna populację i kontrole narodzin. Niestety Afryka tego nie ma i progrnozy są takie, że będzie ich 4miliardy, oczywiście będą głodować. I cozywiście pójdą do Europy, migracja będzie do europy duża i bez wojen, bo ludzie pójdą tam gdzie jest lepszy poziom życia. Już teraz trzeba opracowac program pomocy Afryce koncentrujacy się na jej rozwoju i przede wszystkim kontroli urodzeń i aktykoncepcji. inaczej Afryka stanie się „Wielką Fabryką Ludzi” i migrancji zaleją europę czeka nas inwazja, chaos i gwałty.

  Proszę przeczytać książkę „Szatańskie wersety”.

  Jesteśmy otoczeni przez islam, system który nie ewoluował jak pozostałe religie. Europie potrzeba migrantów, ale z kultur, które szanują kraj gospodarza, jak na przykład Wietnamczycy.

  Polacy i Europejczycy ginęli podczas WWII i walczyli, arabowie jakby Rosjanie nas zaatakowali, po prostu by z Polski uciekli, tak jak uciekli z Syrii. Taka mentalność.

  Gdybym był muzułmaninem i mieszkał w Europie, po pewnym czasie znienawidziłbym ten system i kompletnie go porzucił, zresztą jest takich w europie wielu szczególnie kobiet, niestety okaleczone narządy płciowe barbarzyńskim obrzezaniem z nimi zostaną. W islamie żal mi tylko kobiet.

 8. Ogólnie się zgadzam, ale problem w tym, że obecnie polityczna poprawność polega na tym że jak imigrant napluje ludziom w twarz i nasra im pod drzwiami, to udajemy że tego nie ma albo tłumaczymy odmiennością kulturową.
  I nie rozumiem, dlaczego przypominanie Wołynia jest ludową nienawiścią a to samo z Katyniem to uprawnione przypominanie Rosji zbrodni wojennej.

 9. Odpowiedzialność – ten towar potrzebny jest w Polsce od zaraz, póki nie jest za późno.

 10. Panie Ziemowicie – owszem Polacy mają nieszczególne epizodziki: kradzieże, pijaństwo ale ni jak to się ma do chuci uśmiercenia maksymalnie dużej liczby losowo wybranych osób? Albo stadnego obmacywania bądź gwałcenia podobającej się dziewczyny. Problemem nie jest nawet sam mord ale szacunek i poparcie jakim mordercy cieszą się wśród swoich współwyznawców. Przypominam Panu szał radości idący od Maroka do Dżakarty gdy waliły się WTC. Sam nie jestem fanem USA ale Stany mają dostateczną ilość żołnierzy by sobie coś wybrać do uśmiercenia, nieprawdaż? Po co uśmiercać ,,Johnnego”, który właśnie przyjechał stukać w klawiaturę komputera w robocie?
  Ci ludzie za którymi się Pan ujmuje już nam zapewnili drobiazgowe kontrole na lotniskach – nie IRA, nie ETA, nawet nie Palestyńczycy z czasów Arafata. Rządy z ich powodu (jasne, że i tak moczyły majtki by to robić) rozwijają systemy inwigilacji NAS WSZYSTKICH. Dziś pod kątem ,,terroryzmu” ale może te dane mogą się przydać do czego innego?
  Pisze Pan ,,Można i trzeba promować w społecznościach islamskich wiedzę o otwartej Europie i nawet „przymuszać do tolerancji”” Ale jak? Skoro Europa jest ufundowana na tolerancji a ,,przymuszanie do tolerancji” to będzie gwałcenie wolności światopoglądowej? To, że ,,wartości islamskie” wykluczają się z europejskimi to szczegół? Europa stoi świeckością – muzułmanie nie (u)znają takowego rozdziału sacrum i profanum. Islam jest przecież wszechogarniający.
  Pisze Pan: Można i powinno się zamykać siejących nienawiść mułłów – zaraz a co wolnością słowa? Dziś mułła jutro ksiądz lub antykatolik? Taki Kaczyński skorzystałby z takowego prawa by przymknąć i mułłę jak i Pan (lub mnie). Zresztą dobry adwokat łatwo by Pana postulat obalił w niezawisłym sądzie.
  Zgadza się – prawicowa szczujnia ma żniwa ale podobnie jak ze zwycięstwem PiSu – ma ona REALNE podstawy.
  Nie słyszałem by z powodu jakiś Polak wysadził się w powietrze w zatłoczonym autobusie, nie słyszałem by jakiś Wietnamczyk dokonał rzezi. Jeżeli cos ,,przeskrobali” to była raczej ,,zwykła” działalność przestępcza.
  Na koniec kwiatek: jeden z komentujących napisał: My Polacy nie mamy się czego lękać ze strony tych ludzi bo oni szanują ludzi bogobojnych zaś całe to lewactwo, pedalstwo, ateizm by wytępili.

 11. Daj Pan spokój z tym Smoleńskiem. W „Wiadomościach” 15 marca już zaczęło się przerabianie ewidentnej katastrofy na coś nie wiadomo co, może jednak… zamach? Jak widać wazelina została już rozdana dziennikarzom na Woronicza.

 12. Nic dodać, nic ująć! Niestety…

 13. Jakieś przykłady skutecznego zwalczania patryjarchalnego zamordyzmu na poziomie instytucjonalnym? Bo pozwalanie na organizowanie we Francji konferencji o tym czy religia zezwala na bicie kobiet czy nie, albo tolerowanie wypowiedzi przewodniczącego LM w Polsce deklarującego gotowość do ukamienowania własnej matki (gdyby była niewierna) to nie są chyba dobre przykłady.

 14. Podziwiam Pana. Świetnie Pan wyważył; mądry, rozsądny przekaz podany z pasją. Jak Pan to robi ? Bo na ogół z pasją mówią nienawistnicy, a rozsądni są tej pasji pozbawieni.
  Wielki szacunek

 15. Problem jest taki że Koran zabrania muzułmanom integracji, dlatego tworzą getta. Multiculture nie pracuje. Europa odsłoniła swoje miekkie podbrzusze w które natychmiast dostała kopa. Poprawność polityczna jest groźna dla kultur chrześcijańskich.

 16. Ah, Benzino Napaloni! Dziękuję za to porównanie, odrobinę znośniej będzie mi teraz patrzeć na pochód (koniecznie z pochodniami…) gorejącej wprost buty naszych nowych włodarzy. A co do przesłania to, niestety, logika prawicy każe pożar ekstremizmów emigranckich i ekonomicznych gasić benzyną ekstremizmów narodowych. Problem w tym, że ta wybuchowa retoryka rozpaliła emocje ludzi najwyraźniej zmęczonych słuchaniem, że świat jest złożony i ze wszystkim trzeba ostrożnie. Gorzej, że nie widać jak ten pożar powstrzymać – toż do empatii i namysłu, zmusić się nikogo nie da…