Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka

25.02.2016
czwartek

Projekt nowej konstytucji R(ot)P

25 lutego 2016, czwartek,

W związku z tym, że ochrona prawa do prywatności korespondencji i danych osobowych stała się kolejnym prawem obywatelskim, które przestało obowiązywać w Rzeczpospolitej (określenie tradycyjne) Polskiej, zwracam się z uprzejmą prośbą do czynników oficjalnych o uregulowanie przepisów i zasad w Polsce obowiązujących.

Proponuję ułatwić obywatelom funkcjonowanie w nowej politycznej rzeczywistości i zalegalizować stan faktyczny. Słowem – napisać nową konstytucję.

Aby wyręczyć prawodawców nieśpiących po nocach pozwoliłem sobie przygotować jej projekt – krótki, ale zawierający najważniejsze elementy nowego ustroju R(ot)P:

Art. 1. Rzeczpospolita (określenie tradycyjne) Polska jest państwem, w którym władzę pełni prezes zwycięskiej partii politycznej, która nominuje na przewidziane przez zachodni obyczaj polityczny stanowiska (szef rządu i prezydent) swoich delegatów, nieposiadających faktycznej władzy.

Art. 2. Rządząca partia i rząd przez nią powołany nie podlega kontroli ze strony społeczeństwa, organizacji pozarządowych oraz innych czynników niż prezes partii rządzącej bądź istniejące w niej grupy nacisku.

Art. 3. Pełnię praw obywatelskich w R(ot)P mają zwolennicy zwycięskiej partii politycznej. Osoby głoszące poglądy niebędące tożsame z oficjalną linią partii są w R(ot)P traktowane jako zło konieczne. Mogą również podlegać symbolicznej przemocy i presji ze strony zwycięskiej partii politycznej, mającej na celu zmianę nieprzystających do linii partii poglądów.

Art. 4. Linia partii jest tożsama z interesem narodowym, więc wszystkie niezgodne z nią poglądy są poglądami zdradzieckimi. W czasie pokoju zdrajcy ojczyzny nie podlegają karze głównej, ale niech pamiętają, że mają szczęście, że żyją w czasach pokoju.

Art. 5. Jakieś tam prawa człowieka, w tym prawo do prywatności, szacunku czynników oficjalnych dla poglądów obywatela, nie wiadomo, po jaką cholerę wynalezione na tym głupim, liberalnym Zachodzie – w R(ot)P istnieją wyłącznie teoretycznie, po to, żeby R(ot)P nie została wyrzucona z organizacji międzynarodowych, do których należy, bowiem przedstawiciele partii rządzącej posiadają jeszcze resztki zdrowego rozsądku i zdają sobie sprawę, że ten demokratyczny teatrzyk odgrywać trzeba, nawiązują więc do najlepszych tradycji II RP, w której również był on odgrywany.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 16

Dodaj komentarz »
 1. To każdy widzi, nawet Zachód, ale napisać – nie można. Kaczyński izoluje nas od Europy, czyli pcha w objęcia Putina.

 2. „oraz innych czynników innych,” ?

 3. Przecież tak samo jest wszędzie na tzw. Zachodzie (może poza Szwajcarią na poziomie kantonów), a więc o co ten cały krzyk?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Dobre. Oczywiście niczego takiego nie napiszą, bo przecież najważniejsza jest fasada.

 6. Zamiast zmieniać konstytucję lepiej zmienić Panią Premier, a najlepiej prezesa.

 7. Dzisiaj wydaje się śmieszne ale jutro może być bolesną rzeczywistością.
  Młode pokolenie nie zna strachu przed publiczną krytyką partii rządzącej.
  Nie rozumie jaki skutki powodowała krytyka dyktatury proletariatu i bratniego sojuszu wspólnoty państw socjalistycznych. Rozszerzanie funkcji
  opiekuńczych państwa wobec części obywateli, może oznaczać
  pozbawiania praw dla innej . Tylko wtedy ograniczenie swobód obywatelskich było wynikiem ograniczenia niepodległości w Jałcie. Dzisiaj żyjemy w wolnym kraju i sparaliżowanie bezpiecznika stojącego na straży konstytucji, Trybunału Konstytucyjnego, budzi poważny niepokój. Dlatego ,że wtedy miliony Polaków wybrało budowę Socjalistycznej z konieczności mając w nieodległej pamięci walkę o przetrwanie w czasie okupacji. Miliony Polaków wybrało budowanie Socjalistycznej Polski , jako lepsze od okupacji .Moje pokolenie wie że realny socjalizm okazał się systemem niewydolnym ekonomicznie i upadł przy sprzyjających warunkach geopolitycznych. Zatem dzisiaj nikt nie zakłada jego powrotu a systematyczne ograniczanie praw konstytucyjnych prowadzić może wyłącznie do zapewnienia ciągłości sprawowania władzy poprzez manipulację ordynacją wyborczą , okręgami wyborczymi naciskiem politycznym w czasie glosowania , przypominającym stare głosuj bez skreśleń.

 8. Kaczynskiemu zawsze bylo blizej do Dmowskiego, nizli do Pilsudskiego (ktorego portret podobno trzyma w swoim gabinecie)!

 9. Szanowny Panie Redaktorze!
  Zapomniał Pan o najważniejszym „zapisie” w tej nowelizacji. Preambuła musi koniecznie zaczynać się od słów: „W imię Boga wszechmogącego, w Trójcy Świętej jedynego …”.

 10. Konstytucja już przed pisem nie była nic warta a co drugi jej punkt nie był zgodny z rzeczywistością.

  Listę Autora można by dowolnie kontynuować. Np.
  1. Na posła może być wybrany każdy obywatel nominowany przez partię, który ukończył 21 lat.
  2. Żaden członek partii nie może być dyskryminowany w życiu politycznym i społecznym z jakiejkolwiek przyczyny.
  3. Naród sprawuje władzę Naród poprzez przedstawicieli mafii politycznych i bezpośrednio jeśli mafia polityczna pozwoli.
  4. Każdy, kto ma nieziemską cierpliwość ma prawo do ostatecznego sądu
  5. Służba zdrowia jest za darmo dla wszystkich mających wystarczające pieniądze.

  I tak dalej.

 11. Dwudziesty pierwszy wiek, środek Europy, Republika Bananowa- wierzyć się nie chce.
  A punkt szósty nowej konstytucji powinien zapewniać hierarchii kościoła katolickiego
  nadrzędny wpływ na podejmowane decyzje polityczne, bez odpowiedzialności za
  konsekwencje dane decyzje mogą spowodować.

 12. Szacowny Gospodarz zapomniał w projekcie o preambule z odniesieniem do sił najwyższych i nadprzyrodzonych.
  Ponadto przydałby się artykuł unieważniający wszystkie do tej pory podpisane przez wcześniej rządzących umowy, zobowiązania polityczne jak i finansowe. Szczególnie Karta Praw winna być uznana za dokument nieistniejący.

 13. Dziadek (urodzony 1882) jednoroczny ochotnik z 10 ranami w Karpatach,matematyk lwowski i socjalista niepoprawny ,póżniej nauczyciel w Sztygarce,chadzał zawsze na pochodach 1 Maja ,ze wstążeczką w klapie, za II RP a także w PRL.W PRL 10 metrów za pochodem oficjalnym.
  BEZKARNIE.
  Nie warto szat rodzierac.
  Zawsze można wpiąc wstążeczkę ,lepsza niż opornik już wyblakły i trzymac dystans dziesięciometrowy.
  Minie kilkadziesiąt lat i będziemy się śmiac z tego.

 14. Ps.
  W pochodach w PRL,w których szedł 10 metrów za oficjalnym ,ja szedłem na czele w orkiestrze harcerskiej grając na werblu.Nie robił mi wyrzutów wiedząc jak lubię grac na werblu.
  Zmarł w 1952.
  Miałem wtedy 14 lat.
  Dobrze miec takiego dziadka.

 15. Ten projekt taki sobie, bardziej do asz dziennika, przecież każdy reżym dba o zachowanie pozorów, przykład konstytucja stalinowska. Bardzo natomiast podobał mi się ilustrowany artykuł w Gazecie.

 16. A dlaczego nie można napisać? Zależy gdzie. Przecież sporo ludzi o tym pisze. Strzeżmy się, bo autocenzura jest dla władz autorytarnych wygodniejsza niż cenzura instytucjonalna.

 17. Wszystko pięknie, ale prezes nie ma wystarczającej większości, aby zmienić Konstytucję RP i jej zapisy. Chyba, że znajdzie papiery na parlamentarzystów spoza zjednoczonej prawicy, którzy potem by go poparli. Bo gdyby zrobił taki myk przy obecnym stanie szabel, który podległy mu PAD zaakceptuje, to PiS raczej nie miałby się gdzie potem schować na tej ziemi. A rewolty i rewolucje są na ogół krwawe.