Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka Między Rurytanią a Molwanią - Blog Ziemowita Szczerka

14.12.2015
poniedziałek

PiS smażone na głębokim oleju

14 grudnia 2015, poniedziałek,

„wPolityce” pisze o „szaleństwie europejskich elit”, które nie pojmują światłej myśli PiS. Czyli już wiadomo, kto tu zwariował.

PiS odklejało się od rzeczywistości stopniowo. Najpierw od mainstreamu polskiego, obecnie – od mainstreamu zachodniego. Krytyka ze strony mainstreamu polskiego zaowocowała paranoją – że Komoruski, że kondominium, że zdrada narodowa.

Krytyka ze strony mainstreamu europejskiego powinna, teoretycznie, otworzyć PiS oczy i uświadomić, że są czymś we współczesnej Europie, łagodnie mówiąc, mocno anachronicznym i uznawanym za konfliktogenne, niedialogowe i niezbyt lubiane, ale okazuje się, że nic z tego. To Europa oszalała.

To już jest droga, obawiam się, prosto w dół, w głęboką paranoję, w której PiS za chwilę się będzie smażyć, jak kurczaki z KFC w głębokim oleju. Bo już próbowali sobie tę krytykę tłumaczyć rozpaczliwie wrażą działalnością Lisa i Michnika, ale chyba powoli dociera, że Michnik i Lis to może i diabły, ale jednak nie na skalę ogólnoświatową.

No więc PiS, niestety, odpycha Polskę od zachodniego świata, a biorąc pod uwagę, że w Europie Środkowej nie bardzo jest gdzie płynąć, to jeśli nie Zachód – to Wschód.

W każdym razie – do Białorusi, sparanoizowanej na sposób poradziecki i na poradziecki sposób odklejonej od świata, dołącza bratnia Polska. Sparanoizonwana i odklejona od świata na sposób narodowo-katolicki.

No, chyba że pójdziemy w bunkry, jak swego czasu Albańczycy.

Sam jestem niezmiernie ciekawy, co z tego będzie.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 46

Dodaj komentarz »
 1. Czy słyszał Pan aby jakiś wariat przyznał się do bycia takowym?

  Śmiem też zwrócić Panu uwagę, Polska to nie to samo co jej rząd. Nigdy nie była i nigdy nie będzie.
  Polska to prawie 40 milionów w miarę normalnych ludzi robiących to co do nich należy.

 2. Spokojnie, panie autorze. Nie ma potrzeby krytykować Petru za nazwanie szaleńcami pisowskich polityków. Słowa Petru powinny im otworzyć oczy.

  Natomiast zgadzam się z tym, co pan pisze o białorusizacji i albanizacji Polski przez polityków PO-PSL łamiących konstytucję, co orzekł (o tym łamaniu) TK.

 3. Liczą na to, że Donald Trump wygra wybory w Stanach.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. PiS smażone na głębokim oleju w bunkrach albańskich dołącza do Białorusi.

 6. Zwolennicy rzadow PiS sa niezmiernie oburzeni tym, ze media zachodnie mowia podobnym jezykiem, jak Polityka czy GW. Niektorzy powaznie wysuwaja zarzuty spisku miedzy naszymi bylymi notablami i np. stacja CNN i znajduja na to „dowody”! Lis i Michnik to wielka osmiornica zapuszczajaca swoje macki w glownych mediach swiatowych. Main stream jest dla ofiar myslenia spiskowego brzydkim slowem. Co moze tych ludzi wyrwac z obledu? Na krotka mete pewnie nic.

 7. Życzenia Szczęśliwego Nowego Roku 2016

  oby nowy rok szesnasty
  nie był kopią piętnastego
  tylko całkiem nowym rokiem
  co przynosi coś nowego

  by Polacy powrócili
  z emigracji zarobkowej
  i zaczęli nowe życie
  w Polsce już naprawdę nowej

  Szczęśliwego Nowego Roku 2016
  życzą sobie i Polsce – emigranci

  PS. Dołączam Najlepsze życzenia od „sparanoizowanego” Woytka dla całej redakcji Polityki.

 8. PiSowi się wydaje, że ma sojusznika silniejszego od zachodu i wschodu, mianowicie cesarza Hungarów.

 9. Proponowałbym wyphotoshopować papierosa ze zdjęcia.

 10. @sztubak
  14 grudnia o godz. 20:19
  To wytłumacz w jaki sposób ci ,,w miarę normalni ludzie robiący to co do nich należy” wybrali takich dewiantów do władzy? I po raz DRUGI. Rozumiem – raz – dali się oszukać ale dwa? Ja pracuję w tymi ,,w miarę normalnymi” i oni są tacy jak Ty piszesz a jednak popierają to pisuar robi. ,,A tamci to co?” – to ich argument odnośnie TK. ,,Tak dalej być nie może”. Zupełnie normalni, sympatyczni ludzie tyle, że fakturzystka zarabia 1800 zł na rękę, dowiaduje się, że ,,jest zbędnym kosztem” i dostaje więcej roboty w firmie, której właściciel narzucił zakaz podwyżek. ,,Na twoje miejsce jest 200osób”. Trudno tu nie zgrzytnąć zębami i chcieć dowalić tym, którzy mówią, że ,,jest super”.

 11. Tyle, że na tzw. Zachodzie nie ma już właściwie nic, na czym powinniśmy się w Polsce wzorować. Ich dobrobyt pochodzi przecież głównie z eksploatacji kolonii, a że my ich nie mieliśmy i raczej mieć nie będziemy, to musimy znaleźć sobie zupełnie inną drogę rozwoju niż Zachód, który przecież obecnie znajduje się od lat w stanie permanentnej recesji i kryzysu nie tylko gospodarczego, ale także i społecznego.
  Poza tym, to Unia już się właściwie rozpadła – powróciły właśnie kontrole na granicach Francji, także tych z Niemcami. Parę dni temu przez takową przejechałem (pod Miluzą) – autostrada zastawiona barykadą, jak ta pomiędzy NRD i NRF z lat zimnej wojny.
  A tak generalnie, to po co Polsce członkostwo w upadającej dziś na naszych oczach Unii? Przecież Unia od lat jest, o czym ciągle przypominam, w głębokiej recesji gospodarczej, a teraz dochodzi także jej upadek kulturalno-społeczny.
  Przede wszystkim, to członkostwo Polski w Unii oznacza ucieczkę kapitału (w tym tego najcenniejszego czyli ludzkiego) z Polski oraz niemożliwość prowadzenia przez Polskę samodzielnej polityki gospodarczej nastawionej na rozwój w Polsce nowoczesnego przemysłu oraz naszej własnej, polskiej myśli technicznej. A bez nowoczesnego przemysłu i bez naszej własnej, polskiej myśli technicznej, to skazani będziemy dalej na bycie rynkiem zbytu dla zachodu Europy oraz dostarczycielem taniej siły roboczej dla tejże zachodniej Europy, czyli takimi Filipinami, tyle że na bardzo bliskim, a nie na dalekim wschodzie.
  Patrzmy więc na Wschód a nie na Zachód.

 12. Pamiętam prof. Krasnodębskiego w TVP, 10 kwietnia 2010, gdy w ramach pochwał śp. prezydenta opowiadał, jak to atakowano go na Zachodzie z zazdrości, bo prezentował niedościgłą dla tamtejszych elit wielkość…
  Wówczas to była dla mnie zapowiedź wiary w spisek smoleński. Ale przecież to jest to samo…

 13. @jakowalski
  15 grudnia o godz. 10:14
  ,,Przede wszystkim, to członkostwo Polski w Unii oznacza ucieczkę kapitału (w tym tego najcenniejszego czyli ludzkiego) z Polski” Wybacz ale co Ty proponujesz? Zakaz opuszczania kraju przez ludzi w wieku od 0 do 55lat? Potem sobie mogą a nawet powinni jechać by obniżyć koszta ich starzenia? Gdyby nie ta możliwość ,,ucieczki kapitału ludzkiego” (co za obleśne określenie swoją drogą) to nasi ,,dobrodzieje” pracodawcy (ciekawe co oni DAJĄ bo wydawało mi się, że zatrudniają) by nie płacili 1800 tylko 1200zł. A tak to sprzątaczka, to kierowca, to budowlaniec ,,ucieknie” z folwarku to mimo wszystko ,,dziedzice” muszą choć dać im tyle by nie zdechli.
  Przypomnę ci, że ,,raj szlachecki” nastał dopiero gdy powstanie Chmielnickiego i aneksja jej części przez Rosję ,,zamknęło” Ukrainę. Nie było dokąd uciec – trza było w pokorze znosić swój los.
  Ja tam mimo wszystko wolę być w tej gnijącej, lewackiej Unii i mieć alternatywę ucieczki na ,,Ukrainę” niż w naszym sielskim folwarku bo jak widać sama nierogacizna może wybrać kompletnych debili do władzy czego dowodem dziś się ,,radujemy”.

 14. @jakowalski
  15 grudnia o godz. 10:14
  ,,Patrzmy więc na Wschód a nie na Zachód” cóż mi nasuwa się tylko cytat z Seksmisji w związku z tym. Jaki Wschód? Białoruś? Dobre im idzie uprawa ziemniaków. Rosja? Podobno są dobrzy w produkcji czołgów i rakiet balistycznych. Gorzej z jogurtem i butami. Wiadomo: Chiny – nie wiem jak Ty ale ja ,,za Chiny ludowe” bym w Chinach nie chciał mieszkać i pracować. Japonia? Mieliśmy mieć ,,Drugą” a w sumie trzymając się Twojej skali oceny jest to kraj schyłkowy, od dwudziestu lat tkwiący w permanentnej recesji. Dalej woda…

 15. Jest oczywiste, że ostatecznym celem Kaczyńskiego jest oderwanie Polski od Europy i przyłączenie do strefy wpływów Rosji. Kto tego nie widzi, grzeszy naiwnością.

 16. @takei butei, wytłumacz mi w jaki sposób fakt, że PO i PSL zwichnęły rękę demokracji ma usprawiedliwiać odrąbanie jej głowy, którego dokonuje PiS? Zmieńcie już płytę, jesteście albo miłośnikami dyktatury albo ignorantami, ani jednym ani drugim chwalić się nie warto. Było coś takiego jak POPiS i wspólne pianie o IV RP, działania PO w zakresie psucia ustroju złóż na karb podobieństwa tej partii do PiS i jej dawniejszych prawicowo – populistycznych zapędów.

 17. Slawczan,

  Moim zdaniem główną przyczyną wygranej PIS było zmęczenie rządami PO.
  Bardzo rzadko partia rządząca przez osiem lat pozostaje przy władzy.
  Drugą równie istotną przyczyną był brak alternatywy.

  Jak również, dla większości Narodu TK to czysta abstrakcja bez praktycznego odniesienia do realnego życia.

 18. @jakowalski
  Tak, tak. Zachód jest zgniły, dekadencki i w ogóle przereklamowany. Dlatego ruszajmy na wschód do Putina, Łukaszenki i Kim Dzong Una. Albo wymyślajmy koło od nowa. Polskie i narodowe.

 19. Nie jestem ciekawy.
  Wolę nie byc.
  Wydumane stwierdzenie „zawsze byliśmy w Europie” wlaśnie zostało sfalsyfikowane.Nie na skutek demoniczności Pana Jarosława lecz w wyniku rozczarowania Ludu „europejskością” zrealizowaną przez styropian .Wedle zewnętrznych scenariuszy.Ze zmasakrowaniem tych scenariuszy w trosce o dobro masakrujących.KK dołożył do pieca także z troską o dobro KK.
  W tej sytuacji Woland nie jest konieczny.Wystarczy podróbka.

 20. Taa szkoda tylko że cesarz Hungarów, kręci z carem Putinem, a jak wiadomo to car nie jest ulubionym partnerem naszego Prezesa prezesów. Nasz Prezes proponuje (delikatnie mówiąc, bo przecież każdy kto się nie zgadza jest zdrajcą Narodu) w ogóle wystrzelenie się z Europy, za Wielkie Jezioro, żeby się przytulić do ‚naszego’ ulubionego Wujka Sama. Bo przecież to nasz największy sojusznik, tyle dla Polski zrobił, i w ogóle nasz Prezydent Duda jadł obiad z Obamą w ONZ. Szkoda tylko, że Poland cannot into space…

 21. „Dalej do Zachodu” oznacza dla nas „blizej do Wschodu”… Niestety polozenie geo-polityczne wyklucza calkowita neutralnosc Polski.

 22. „PiS, niestety, odpycha Polskę od zachodniego świata.”

  Z tym przytulaniem się do Zachodu, a osobliwie do Niemiec, to jednak trzeba trochę uważać. PiS tu ma rację, że nieco (powtarzam: nieco) powiększa dystans.
  W Niemczech rządzą obecnie ludzie, którzy ni w pięć ni w dziewięć wpuścili do siebie milion imigrantów zamiast 200 tysięcy. Właśnie ostatnio uchwalili korektę. Rząd niemiecki zasłużył w 2015 na zaszczytny tytuł „szaleńca roku”, co więcej, chcą się z nami podzielić swoim „szczęściem” i podesłać nam „nieco” gości. Faktycznie, od takich trzeba się jednak trzymać trochę dalej. To po prostu zdrowy odruch.

 23. … a tam na Wschodzie Puttin odbija szampanskoje i otwiera ramiona.
  Puc tu dziecko! – bedziemy pili za zdrowie Jaroslawa Wielkiego – najbardziej
  pro-ruskiego Wodza Polski od czasow jego brata.

  I spelnia sie slowa Wielkiego Stalina:
  „z Polaka dupa nie internacjonal”

  Pozdrowienia

  Krzysztof

 24. do jakowalski: Po co Polsce członkostwo? Polsce w ogóle przydałoby się z kims trzymać, nawet jak to jest kolos na glinianych nogach, niz z nikim nie trzymać, bo wymusza to położenie geopolityczne. Nawet jeśli gospodarczo UE ma problemy, to i tak nie mamy gdzie iść, a jak zrazimy do siebie całą Europę, to co nam z tego przyjdzie?

 25. Jako rzecze klasyk: „Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmiecie”. Pod rozwagę zanurzonym w mainstreamie.

 26. @jakowalski
  „Ich dobrobyt pochodzi przecież głównie z eksploatacji kolonii”

  Jakie to znaczące kolonie miała Szwecja (no dobra, Polskę, ale to było dawno i krótko)

  „musimy znaleźć sobie zupełnie inną drogę rozwoju niż Zachód, który przecież obecnie znajduje się od lat w stanie permanentnej recesji i kryzysu nie tylko gospodarczego, ale także i społecznego.”

  Jakoś dziwnym trafem wolę żyć w nękanych przez recesję i kryzys Niemczech niż w pięknie rozwijającym się kraju niezachodnim takim jak….
  No właśnie, jak jaki kraj? Polska? Chiny? Białoruś? Rosja? Węgry? Arabia Saudyjska?

 27. Niestety PiS uświadomił mi, że nie jesteśmy dobrze rozwiniętym zachodnim państwem. Mentalność społeczna przeważ w kierunku wschodu, a odeszliśmy od tamtej drogi tylko dlatego, że w tamtym wieku rozpadł się system radziecki.
  Jako jednostka niestety jestem człowiekiem zachodu, o mentalności zachodniej, ale jak obserwuję, to niestety w bardzo dużej mniejszości.
  Zbieram się do emigracji, zaplanowanej, z głową zrobionej, ale też nie chcę wylądować na czyimś garnuszku, nie obciążać swojego przyjaciela z zachodu, więc się przygotowuję.

 28. Pan Agitator pisze:
  „Krytyka ze strony mainstreamu europejskiego powinna, teoretycznie, otworzyć PiS oczy i uświadomić, że są czymś we współczesnej Europie, łagodnie mówiąc, mocno anachronicznym ”

  Szanowny panie Agitatorze,
  jesli sytuacja w Europie bedzie w dalszym ciagu rozwijala sie w tym samym kierunku
  co w ostatnich miesiacach, to wkrotce akurat to, co Pan dzis nazywa „mainstreamem” moze sie okazac anachronizmem.
  Panski Problem polega na tym, ze zsuniety gleboko na oczy kaptur, nie pozwala
  panu dostrzec tego, co sie rzeczywiscie wokol Pana dzieje.

 29. O konfederacji barskiej Adam Zamojski w „Świętym szaleństwie” pisze zwięźle tak:
  Rzeczpospolita, jedno z największych państw Europy, podupadała stopniowo od połowy XVII wieku i w praktyce straciła swą suwerenność. Próby odrodzenia konającej struktury były torpedowane przez ościenne mocarstwa, […]którym odpowiadało posiadanie słabego buforowego sąsiada. Budziły też podejrzliwość i wywoływały opór niezgłębionych pokładów obskurantyzmu drobnej szlachty, stanowiącej lwią część elektoratu. Grupa przedstawicieli tej warstwy podporządkowana garstce ograniczonych magnatów, wywołała w 1768 roku insurekcję , znaną jako konfederacja barska. Była ona początkowo wyrazem buntu przeciwko królowi Stanisławowi Augustowi i jego programowi reform, rychło jednak zwróciła się przeciwko Rosji, której wojska stacjonowały na terenie Polski. […][Zdławienie tej rebelii po 5 latach] wywołało międzynarodowy kryzys, który w 1772 roku zażegnali trzej sąsiedzi Polski przeprowadzając rozbiór i dzieląc między siebie znaczne obszary jej terytorium.[…]Konfederacja barska była zjawiskiem nader osobliwym. Opierała swą ideologię na wyimaginowanej idealnej przeszłości, w której Polacy byli jakoby odważnymi i niezepsutymi Sarmatami. Konfederaci łączyli tęsknotę za utraconymi cnotami z oporem wobec podejmowanych przez króla prób modernizacji kraju. Obrona przywilejów szlachty mieszała się z ideą republikańską, a katolicka dewocja z odruchami plemiennej solidarności.[…] Pierwszy marszałek konfederacji Józef Pułaski, nadał ton tej retoryce w swej mowie wygłoszonej w Barze 30 czerwca 1768 roku: „Musimy umrzeć , aby ojczyzna żyła, bo kiedy my żyjemy, ona umiera”. Konfederaci uznawali śmierć za niezbędna cenę życia narodu, co w tym wypadku miało niewiele wspólnego z polityczną wolnością. Żywili mitomańskie przekonanie, że ich przodkowie Sarmaci, egzystowali w systemie , który można określić jako rodzaj idealnej republikańskiej anarchii. I marzyli o odzyskaniu tego stanu egzystencji, owego „rajskiego ogrodu” (str. 39).
  Prawica spod znaku PiS uczyniła „Pieśń konfederatów barskich” swoim hymnem. Wyciągania wniosków z tego faktu się nie podejmuję bo mnie to przeraża i przerasta zarazem.

 30. Ja bym zwrocil uwage tylko na jedno. Dlaczego, jak wiekszosc badan na to wskazuje, najwieksze poparcie dla tych dewiantow co sie dorwali do wladzy mieli mlodzi? To jest temat, ktory powinni przedyskutowac ci starsi, ktorzy tak jak ja glosowali inaczej. Ja wiem ze kazdy mlody ma to do siebie, ze nie podoba mu się „establishment” i bylby za zmianą. Ale oczywiste jest jedno, ci ktorzy glosowali za tymi świrami, ktorzy dzieki nim dorwali sie do wladzy, nie wiedzieli co robią. Ale wniosek jest prosty, ten tak chwalony ze wzgledu na wyniki roznych testów system edukacji, tak naprawde nie nauczyl nich (zwlaszcza w gimnazjum) rozumienia swiata, politykow, historii, programow politycznych,i zwlaszcza rozpoznania ludzi cierpiacych na paranoje. No i teraz za to zaplacimy, oni tez, moze co madrzejsi to zrozumieja, ale nie tak latwo bedzie to odkrecic, zwlaszcza ze ci nastepni mlodzi, pod wladza paranoikow, beda w szkole mieli wpajania zasade posluszenstwa i uleglosci. Cien nadziei tylko taki, ze wielu (ale niestety nie wiekszosc) Polaków czuje jakis opor przed byciem niewolnikiem, a zwlaszcza tych, ktorzy swoj ideal ulokowali w Moskwie. No wiec moze kiedys zdarzy sie nowy Majdan, ale pewnie nie bez krwi, bo mafia tak latwo sie nie podda.

 31. Czy nikomu nie przyszło jeszcze na myśl, ze to rosyjscy agenci? Po owocach ich poznajemy…

 32. Panie Szanowny no czarno na białym widać, że myśli PiS są czasami światłe, a europejskie elity nie rozumieją zupełnie dlaczego.
  Weźmy nasza profesura, która jest w stanie dociągnąć swoje instytucje do 500 miejsca w światowych rankingach to wszak nie orły! To kuda ich porównywać do diamentu rytego w granicie i jeszcze na koszt państwa za granicę do UE wozić i myśli ich reklamować? Profesorowie zaś działający jednocześnie w sferach nauki, biznesu i państwa i jeszcze angażujące się politycznie, to nie są zazwyczaj osoby, które są w stanie zaspokoić normalne wymogi moralne, zawodowe i biznesowe, każdej z tych różnych dziedzin aktywności społecznej. Jeśli ktoś służy biznesowi, polityce i mamonie, to zazwyczaj można się spodziewać, że będąc interesownym będzie opowiadał bajki o tym jak dobrze jednocześnie służy nauce i samemu państwu. Jak się mówi ? Trzy grzybki w barszczu to za dużo. A jeśli chodzi o Konstytucję, to kiedy będzie się opłacało jej przestrzegać? No, wtedy gdy niekonstytucyjne ustawy nie będą miały szans w sądach od początku wejścia ich w życie wywierać skutków niekonstytucyjnych, a nie wówczas dopiero, gdy takie ustawy uchyli inna ustawa i ktoś tam w pojedynczym przypadku dopatrzy się, że była ona niekonstytucyjna. Wówczas tylko ten kto się dopatrzy uchyli się od skutków, a co z innymi? Dlaczego inni mają ponosić skutki niekonstytucyjnych ustaw i dlaczego niby profesorowie reprezentujący ostatnią światową pięćsetkę jakości i rzetelności naukowej uważają to za wspaniałe rozwiązanie. A jeśli tak uważają, to niby dlaczego lud polski ma ich brać na poważnie i im wierzyć. Wszak na pierwszy rzut oka lud polski wyczuje tutaj cwaniactwo i geszeft, jak nie aferę za całkiem przyzwoite pieniądze pozwalające na życie w luksusie i w bogatych krajach. A jak wyczuje to wiadomo, lud ciemny zagłosuje na Kaczyńskiego, ojca Dyrektora, w ogóle kościół katolicki poprze… biada nam łoj biada! Wówczas, bo UE tego nijak nie zrozumie!

 33. Jak się co jakiś czas kuknie do polskich mediów i zobaczy, że dziennikarze nadal wiszą z zębami zaciśniętymi na nogawkach Kaczyńskiego, majtając się w bezsilnej złości, to nie pozostaje nic innego niż poczekać parę lat przed następnym kuknięciem 🙂

 34. Szanowny Panie, Przeczytałem Pana książkę „Tatuaż z Tryzubem”. Mam wiele uwag, z którymi chętnie bym się podzielił. Czy może Pan podać adres e-mailowy.

 35. Krótko mówiąc, zwolennikom „dobrej zmiany” w nowym Roku życzę zdrowia!
  Zdrowia życzę też rzeczywistym wyznawcom „wiary naszej powszechnej”, mieniącym się Prawdziwymi Polakami (bo katolikami), jakbyście nie wiedzieli, że katolicyzm ma z polskością tyle wspólnego, co ogień z opałem.
  A rozumu życzę tym, którzy mają jeszcze dość sił i umiejętności racjonalnego myślenia, aby się postawić i wyprostować ten parszywy zakręt historii Polski, jakim jest dojście do władzy żądnego władzy, niespełnionego dotąd w żadnej dziedzinie Zbawcy Narodu przy pomocy karnych sług i poparciu ciemnego ludu, sterowanego przez KK.

 36. @głos zwykły Powinieneś się Głosie zdecydować czy polskie uczelnie są w pierwszej pięćsetce światowych uczelni czy w ostatniej, bo raz piszesz tak, a raz tak. Co do samego rankingu to w rankingu, w którym brano pod uwagę blisko 24 tysiące światowych uczelni wyższych 5 polskich uczelni znalazło się wśród pierwszych pięciuset uczelni świata. Dla porównania Węgry miały 3 takie uczelnie, a Rosja tylko 1 uczelnie. Z kolei Niemcy miały 37 takich uczelni, Południowa Korea 11, a Francja 10. Warto jeszcze zauważyć, że kilkadziesiąt krajów na świecie nie ma ani jednej takiej uczelni. Polska jest w tych rankingach solidnym średniakiem. Jakim niby cudem mielibyśmy być w ścisłej czołówce światowej? Deprecjonowanie naszego potencjału edukacyjnego i naukowego za pomocą słynnego pięćsetnego miejsca jest głupie i wskazuje na złą wolę i brak realizmu. Pierwsze pięćset uczelni oznacza w tym rankingu 2,1% wszystkich ocenianych uczelni i oznacza członkostwo w dosyć elitarnym klubie.

 37. Niech oni sobie ida w bunkry, a nawet w państwo podziemne lub wirtualne, ale co my jesteśmy winni? To znaczy winni sa rzeczywiście ci, co nie poszli do wyborów, ale co sa winni ci, co poszli?

 38. Zachodnia Europa zrobi zwrot w prawo. Wroci do korzeni narodowych, kultury lacinskiej, moralnosci chrzescijanskiej. Zamiast ich znowu gonic, nie lepiej dzisiaj na nich poczekac?

 39. Odpowiedź na Pańskie pytanie jest niestety prosta: czeka nas degrengolada. Jej kształt trudno określić jednoznacznie, bowiem sytuacja międzynarodowa jest dynamiczna, ale rządzący sami podpowiadają dokąd zmierzają. Ich retoryka to roszczenia, pretensje, obelgi i puste hasła, które mają tylko jeden punkt wspólny: rządzić musi JK, a jego stronnikom ma coś skapnąć, reszcie na pohybel.

 40. Wróci Tusk na białym rumaku z UE i będzie dobrze. Zobaczycie. Trzeba tylko jeszcze trochę wytrzymać!

 41. Zastanawiam się, skąd wzięliście drodzy komentatorzy informacje, które upoważniają Was do tak zaciekłej krytyki Pis i Kaczyńskiego. Ja zagłosowałem na Pis z jednego powodu. Nie lubię jak ktoś (Tusk, Sikorski i cała reszta jego kolesi) traktuje mnie jak przygłupa. Bo to są prostacy, tylko udało się im nas omamić obietnicami. Jeżeli przez te 8 lat ich rządów Wam to nie przeszkadzało to wasza sprawa. Swego wyboru nie komentuję. Zwłaszcza, że innego nie było. Skomentuję za rok, może dwa.

 42. DziedzicRuski,
  Dlaczego młodzi walą do pissu? Ano dlatego, że szkolnictwo zostało praktycznie oddane we władanie katolikom. A oni wiedzą najlepiej jak wyprać młody mózg.

 43. Kazda skrajnosc jest tutaj mile widziana. Jak nie skrajni prawicowcy krzyczący o żydowskim spisku zdestabilizowania europy to skrajni lewicowcy mówiący o sPISku. najgorsze jest w tym to ze przez nie stworzenie odpowiedniego nurtu w ktorym obiektywnie bedzie sie patrzyło na każdą sprawe stworzą się silni zwolennicy jakiejsc idei i silni jej przeciwnicy. Jedni i drudzu nie bedą zwracali uwagi na to że cos moze byc z jednej strony dobre a z drugiej złe i stworzą kolejne podziały społeczne, frakcje, partie, w których wszyscy tłumnie będą krzyczeli TAK! lub NIE! bez indywidualnej analizy.

 44. „PiS odklejało się od rzeczywistości stopniowo. Najpierw od mainstreamu polskiego, obecnie – od mainstreamu zachodniego.”

  Nie może się odkleić od czegoś coś, co nigdy nie było tam przyklejone. PiS nie miał nigdy nic wspólnego z Zachodem. PiS stworzyli Polacy związani uczuciowo i mentalnie ze Wschodem, ludzie zawsze i od zawsze traktujący Zachód jako wrogi polskiej kulturze, wrogi polskiej religijności, wrogi polskości w ogóle.

  PiS realizuje politykę swoich marzeń o powrocie Polski na Wschód i by to się udało, muszą najpierw Polskę odizolować od Zachodu. Na zawsze.

 45. inteligencja-i-co-dalej
  18 stycznia o godz. 2:38
  Paradne stwierdzenie
  „nie lubię jak ktoś (Tusk, Sikorski i cała reszta jego kolesi) traktuje mnie jak przygłupa. Bo to są prostacy, tylko udało się im nas omamić obietnicami”
  Po prostu wierzyć się nie chce, byś był tak ślepy, że nie zauważyłeś jak Kaczyński, Kurski i reszta kolesi z PiS traktują swoich wyborców.
  przykład J.Kurski „to bzdura , ale ciemny lud to kupi”. Juz idąc po władze w 2005 r obiecywali wiele i co coś dotrzymali?- Nie nie tylko nie dotrzymali ale zaczęli realizować program PO (Gilowska gospodarkę , Religa zdrowie itd). Ich włąsne działania to Lustracja (co im bokiem wyszła) i pokazówki Ziobry i Kamińskiego (z który Kamiński ma już nieprawomocny wyrok). Przypadkiem nie zauważyłeś, że PiS w wyborach 2015 obiecał tyle, ile nie obiecały łącznie żadne partie od 1989r i nic dziwnego, ze teraz rakiem ze wszystkiego się wycofuje (ale coś zrealizować musi , wiec robi to nieszczęsne 500+, zupełnie go przeinaczając w stosunku do zapowiedzi wyborczej).
  Teraz wszyscy uwzięli się na PiS (Unia, USA, nie mówiąc o opozycji).
  Oni zupełnie nie pamiętają mądrości „jeżeli jeden cię krytykuje , olej to , jeżeli dwóch to się zastanów jeżeli wielu , to nie oni się myla , lecz ty”

 46. Patrząc na to co się dzieje, to chyba następne wybory będą szybko przyspieszone..

 47. @Krystian

  „Patrząc na to co się dzieje, to chyba następne wybory będą szybko przyspieszone..”

  Obawiam sie, ze moze byc odwrotnie. Mozemy dlugo poczekac na normalne wybory.